Alexandr Skalický Sestup bílé čáry (Konceptuální fotografie 80. let)

470.00 

(běžná cena v distribuci 590,- Kč)

Monografie Alexandra Skalického, který patřil do skupiny domácích fotografů, která zejména v období 80. let ve své fotografické práci reagovala na podněty konceptuálního umění 60. a 70. let.

Katalogové číslo: - Kategorie: Štítky: , , ,

Popis

Alexandr Skalický (*1932) patří do skupiny domácích fotografů, která zejména v období 80. let ve své fotografické práci reagovala na podněty konceptuálního umění 60. a 70. let, zejména z amerického a britského, které propojovala s tradicí domácí umělecké fotografie. Díky izolaci za železnou oponou a odlišné umělecké perspektivě, Skalický vytvořil specifické dílo, které je nejen zprávou o umělci, ale i o životě v socialismu a domácí umělecké fotografii té doby. Studoval Akademii výtvarných umění v Praze (Vlastimil Rada), kterou z politických důvodů nedokončil. Následně působil jako geodet, muzejní pracovník a pracovník památkové péče. Celý život udržoval styky s výtvarnými umělci (Jan Bauch, Josef Istler, Vladimír Preclík ad.) Fotografoval už v dětství. Od konce 70. let až do přelomu tisíciletí se věnoval hlavně konceptuální fotografii. Knihu připravil a úvodní studii napsal Jiří Pátek, kurátor sbírky fotografie Moravské galerie v Brně.

♥ 1. místo – Nejlepší fotografická kniha v střední a východní Evropě 2021/2022 – Mesiac fotografie/Stredoeurópsky dom fotografie, Bratislava, Slovensko


Počet stran: 152 (česky, English), 130 fotografií


Vazba: švýcarská vazba, šitá


Rok vydání: 2021 (1. vydání)


Text: Jiří Pátek


Překlad do angličtiny: Elizabeth Walsh-Spáčilová


Grafický design: Studio M Nedvěd (mnmnmnmn.studio)


Tisk: Tiskárna Helbich, a.s.


ISBN 978-80-87407-36-3


Další informace

Hmotnost 1 kg
Rozměry 170 × 240 mm
Kniha je v prodeji ve variantě bez podpisu nebo s podpisem autora:

bez podpisu autora, s podpisem autora (+ 150,- Kč)