Tomáš Pospěch Hranice město a jeho památky

500.00 

(běžná cena v distribuci 590,- Kč)

Velkoryse pojatá reprezentativní publikace o městě Hranicích. Město ve spolupráci s pražským nakladatelstvím PositiF vydalo obrazovou publikaci. Při výběru fotografií byl kladen důraz především na památky a architekturu města a přilehlých lázní Teplice n. B. a přírodní zajímavosti v okolí, jako jsou aragonitové jeskyně nebo nejhlubší zatopená jeskyně na světě, tzv. Hranická propast.

SKLADEM

Kategorie: Štítek:

Popis

Hlavním cílem projektu bylo touto reprezentativní knihou zvýšit povědomí o městě, které s ohledem na svou velikost, historii, památky a přírodní krásy, není dostatečné. Kniha proto nezapomíná také na méně známé hranické lokality a stavby.

„Zatímco Zbrašovské aragonitové jeskyně, Hranická propast nebo nedaleký hrad Helfštýn jsou už poměrně známé a často navštěvované, v jejich stínu zůstává řada hradů a zámků v okolí, bývalých lomů či přírodních rezervací. Ale také hranický zámek a architektonicky významné domy ve městě a v sousedních lázních Teplice nad Bečvou,“ řekl autor knihy Tomáš Pospěch.

Při výběru motivů hledal Tomáš Pospěch především zajímavé detaily nebo místa, kam je obtížné se dostat a většina obyvatel Hranic je nezná. Například areál bývalých vojenských škol, interiéry významných domů, vnitřní prostory mauzolea, půda farního kostela nebo výhledy z věží radnice, kostela a zámku.

„Zajímavé bylo sledovat, jak se pohledy na město mění. Tradiční místa, kam vedly kroky obyvatel Hranic při procházkách a odkud bylo město fotografováno dříve, jsou dnes zarostlá nebo znehodnocená dráty elektrického osvětlení nebo nevhodnou zástavbou. Mezitím ale vznikly nové průhledy nebo zajímavé stavby,“ prozradil dále Tomáš Pospěch.


Počet stran: 240 (česky, anglicky)


Vazba: V8, šitá v pouzdru


Rok vydání: 2016 (1. vydání), 2023 (2. vydání)


Editor: Tomáš Pospěch


Grafický design: Studio M Nedvěd (mnmnmnmn.studio)


ISBN 978-80-87407-16-5


Další informace

Hmotnost 1.5 kg
Rozměry 210 × 297 mm