Karel Novák malíř sportu (kniha v pouzdru + fotografie)

1800 

Pouze u nás v prodeji 30 ze 100 kusů limitované edice knihy obsahující fotografii Karla Nováka s olympijským vítězem Jiřím Dalerem (ve velikosti 19,9 × 25,9 cm) a jím také signovanou. To vše společně s knihou v plátěném pouzdru s knižní ražbou a číselným označením.

POSLEDNÍCH 6!

Popis

Karel Novák (1925–2007) byl fotbalový útočník, který hrál za ŠK Slovan Bratislava, Spartu Praha, Bohemians Praha a dva zápasy odehrál i v reprezentačním dresu. V pozdějších letech ale kopal také za film a fotografii, která se po konci sportovní kariéry stala jeho hlavní profesí. Kniha přibližuje Karla Nováka coby zapáleného sportovního fotografa, který pro potřeby časopisů i knih pokrýval širokou plejádu sportů, zachytil osm olympiád a mimo jiné po dlouhá léta fotografoval významné osobnosti, například Danu a Emila Zátopkovy, Věru Čáslavskou, Olgu Fikotovou, Jana Kodeše, Martinu Navrátilovou nebo Jana Bergera a Ivana Hlinku.

Kniha by nevznikla bez podpory České olympijské akademie, která disponuje rozsáhlou sbírkou snímků fotografa Karla Nováka. Speciální poděkování patří dceři Karla Nováka paní Dagmar, která poskytla do publikace jak cenné zápisky z cest Karla Nováka za sportem z 50. a 60. let 20. století, tak především řadu osobních vzpomínek na tátu, jemuž roky pomáhala při fotografování a sestavování archivu z více jak dvou set tisíc fotografií.

Kniha vychází ve spolupráci s Českým olympijským výborem.


Počet stran: 272 (přes 300 čb fotografií)


Vazba: měkká šitá finská vazba s volným plakátovým přebalem


Rok vydání: 2022 (1. vydání)


Editor: Tomáš Pospěch


Texty: Karel Novák, Tomáš Pospěch, Patrik Vacek


Grafický design: Studio M Nedvěd (mnmnmnmn.studio)


Produkce: Richard Mrázek (Český olympijský výbor)


Konzultanti: Jiří Daler, Alexandr Kliment, Petr Kliment, Václav Mudra, Barbora Reichová, Zdeněk Škoda


Tisk: Tiskárna Helbich, a.s.


ISBN 978-80-87407-39-4


Další informace

Hmotnost 1 kg
Rozměry 220 × 270 mm